Putopis Petre Gjud (8.a) nagrađen na natječaju Najljepši dječji putopis PUTOSITNICE 2019.

Osnovna škola " Antun Nemčić Gostovinski" Koprivnica već 7. godinu zaredom, u spomen na hrvatskog putopisca Antuna Nemčića, objavljuje natječaj za Najljepši dječji putopis PUTOSITNICE pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja. U natječaju sudjeluju učenici 7. i 8. razreda osnovnih škola, a tema je putositnice s putovanja Lijepom Našom.

Putopis Petre Gjud, učenice 8.a razreda topličke škole, pod nazivom Mali Rim u Hrvatskome zagorju izabran je u 5 najboljih putopisa te nagrađen. Petra je sa svojom mentoricom učiteljicom hrvatskoga jezika Sanjom Habek prisustvovala na svečanosti proglašenja 5 nagrađenih i 5 pohvaljenih putopisa u Koprivnici u Kinu "Velebit" 24. svibnja 2019. Na svečanosti je Petra i pročitala odabrane ulomke iz svoga putopisa te tako turistički promovirala svoj grad Varaždinske Toplice. Osim ugodnog druženja s ostalim izvrsnim mladim putopiscima, Petra i mentorica imale su priliku upoznati rad koprivničke škole, prošetati Koprivnicom, a kući su se vratile punih ruku. Glavna nagrada, kiparsko djelo koprivničkog  umjetnika Dragutina Ciglara, bit će lijepa uspomena na PUTOSITNICE 2019., ali i poticaj za pisanje novih putopisa.

Tekst i fotografije: Sanja Habek (Novinarska skupina)

objavio: Igor Derdić   datum: 26. 5. 2019.