Niži razredi učili o zdravoj prehrani

U sklopu EU projekta „Školska shema“ 27.svibnja 2019. u holu topličke škole održano je predavanje o zdravoj prehrani. Predavanje je bilo namijenjeno nižim razredima naše škole, a održala ga je predavačica iz Savjetodavne službe Varaždin.

Osim što su naučili tko su i čime se bave agronomi, razgovarali su o piramidi zdrave prehrane te o potrebi konzumiranja sezonskog voća i povrća uzgojenog na ekološki i integrirani način. Tako su saznali da ono sadrži brojne hranjive tvari, vitamine i minerale potrebne tijelu za normalan razvoj te očuvanje imuniteta. Na kraju predavanja predavačica je govorila o mlijeku, vrstama mlijeka, načinima dobivanja mliječnih proizvoda, ali i o važnosti konzumiranja mlijeka za pravilan rast i razvoj.

Cilj provođenja ovog projekta jest povećanje unosa svježeg voća i povrća te mlijeka i mliječnih proizvoda kao i podizanje svijesti o značaju zdrave prehrane školske djece.

Tekst: Novinarska skupina

Fotografije: Lucija Košćak (8.a)

objavio: Igor Derdić   datum: 29. 5. 2019.