Terenska nastava – pravi primjer Škole za život

Pod vodstvom učiteljice njemačkoga jezika Mare Malenice učenici petih i šestih razreda posjetili su glavni grad RH. Pod budnim okom ravnateljice škole Goranke Štefanić i svojih razrednika – učitelja geografija Igora Derdića, učiteljice informatike Martine Kuček, učiteljice hrvatskog jezika Ivane Obad Slavin i učiteljice vjeronauka Ivančice Svetec posjetili su studio Nove TV, CineStar i zagrebački Zoološki vrt.

Stigavši u Zagreb, učenici su najprije posjetili studio Nove TV. Tamo su im djelatnici  pokazali studio gdje se snimaju vijesti i dnevnik, a ujedno su se učenici mogli tamo i fotografirati. Osim studija za dnevnik, učenici su posjetili i režiju koja je odgovorna za cjelokupni program koji se prikazuje na televiziji. Poslije režije vidjeli su i Green room – cijela soba je u zelenom jer tu je boju najlakše zamijeniti – nema je na našem tijelu.  Na kraju su bili u studiju IN MAGAZINA i u kuhinji Sanje Doležal.

Daljnji put vodio je u Arena centar gdje su u CineStaru uživali u pustolovnom igranom filmu Dora istražuje - Izgubljeni grad. Budući da su film gledali u 4DX verziji, mirisi, mjehurići, vjetar, stolci koji se miču uvukli su ih u samu priču te su i oni bili aktivni sudionici ovog zanimljivog filma.

Iz Arene uputili su se prema zagrebačkom Zoološkom vrtu gdje su trebali još nešto naučiti o brojnim životinjama. Učenici su bili podijeljeni u skupine i svaka skupina je dobila plan ZOO- a za lakše orjentiranje i listić s pitanjima na njemačkom jeziku. U sklopu reforme Škola za život učenici su trebali samostalno istraživačkim radom i dogovorom u skupini pronaći rješenje na postavljena pitanja.

Navečer, već vidno umorni, ali puni novog znanja polako su krenuli prema Varaždinskim Toplicama.

Tekst: Ivana Obad Slavin

Fotografije: Igor Derdić

objavio: Igor Derdić   datum: 13. 10. 2019.