Na Županijskoj smotri "Dani kruha - dani zahvalnosti za plodove zemlje" posebno pohvaljeni sirupi od bazge, akacije i smrekinih iglica

Toplička škola i PŠ Petkovec već se tradicionalno predstavljaju na Županijskoj smotri  "Dani kruha - dani zahvalnosti za plodove zemlje". U subotu,12. listopada 2019. pridružili smo se 21 osnovnoj školi Varaždinske županije u Varaždinu na Franjevačkome trgu. Domaćin ovogodišnje smotre bila je OŠ Vinica, a iduće će godine domaćin biti Osnovna škola Trnovec.

Geslo naše škole bilo je "Košara zahvalnosti", a predstavljale su je Karla Janušić i Dora Košćak, učenice 5.b razreda, uz vodstvo vjeroučiteljice Ivančice Svetec, defektologinje Bojane Polansky i pedagoginje Valentine Bolčević Novak. Uz kruh, peciva i kolače u košarama se našlo voće, tikvice i kukuruz. Prosudbeno povjerenstvo posebno je pohvalilo sirupe od bazge, akacije i smrekinih iglica, a pripremili su ih polaznici izvannastavne aktivnosti Domaćinstvo.

Proizvodi iz košara zahvalnosti podijeljeni su sudionicima i posjetiteljima, a ostatak je doniran Caritasu.

Tekst: Sanja Habek (Novinarska skupina)

objavio: Igor Derdić   datum: 16. 10. 2019.