Toplički učenici sudjelovali u obilježavanju Kukuljevićevih dana

Već tradicionalno učenici topličke škole sudjeluju na svečanoj akademiji povodom obilježavanja tradicionalne manifestacije Kukuljevićevi dani  koje organizira Ogranak Matice hrvatske u Varaždinskim Toplicama. Uz učenike topličke škole, na svečanosti su 24. studenoga 2019. u Kongresnoj dvorani hotela Minerva, prisustvovali i članovi Mješovitog pjevačkog zbora "Tonimir" te  polaznici Dječjeg vrtića "Tratinčica" i Dječjeg vrtića "Čarobno ogledalce".

Prigodnim govorima na početku svečanosti obratili su se gospodin Stjepan Juranić, gospodin Ernest Fišer te gradonačelnica Varaždinskih Toplica Dragica Ratković.

Učenici viših razreda topličke škole poveli su prisutne u virtualnu šetnju Varaždinskim Toplicama. Tako su uzvanici uz Ivana Kukuljevića Sakcinskog i njegovu ženu Korneliju prošetali  putovima prošlosti i sadašnjosti malim Rimom Hrvatskoga zagorja. Ovu  su glazbeno - scensku igru s učenicima uvježbale  učiteljica glazbene kulture Stella Cimerman i učiteljica hrvatskoga jezika Sanja Habek. Istovremeno uzvanici su mogli gledati slikokaz koji je sadržajno pratio nastup, a izradio ga je učitelj geografije Igor Derdić.

Učenici 2. a razreda krasnoslovili su pjesmu Mirele Vidak - Domovini. Pripremila ih je učiteljica razredne nastave Ružica Erić.

Osim sudjelovanja na svečanoj akademiji, učenici su ujutro s učiteljem povijesti Dragom Ilićem i učiteljicom Ivančicom Svetec kod groba Antuna Kukuljevića te Spomenika hrvatskome jeziku položili vijence i svijeće.

Tekst: Sanja Habek

Foto: Igor Derdić

objavio: Igor Derdić   datum: 27. 10. 2019.