Obilježili smo Svjetski dan ljubaznosti

U srijedu, 13. studenoga, u školi smo obilježili Svjetski dan ljubaznosti. Ovaj je dan još 1998. proglasila Svjetska organizacija ljubaznosti, a obilježava se diljem svijeta.

Ljubaznost je jedna od vrlina koja bi trebala krasiti svakog čovjeka. Često se mogu čuti izreke kako je upravo ljubaznost „cvijet ljudskosti“, a ljubazne riječi „otvaraju sva vrata“. Poznati književnik Mark Twain rekao je kako je ljubaznost jezik kojeg gluhonijemi čuju, a slijepi ga mogu vidjeti.

U svrhu obilježavanja dana ljubaznosti, učenici koji pohađaju izvannastavnu aktivnost Mali građani izradili sa svojom učiteljicom Mirjanom Bartolić plakat kojeg su ispisali ljubaznim riječima te nacrtali ljubazno ponašanje.

Defektologinja Bojana Polansky uredila je pano s mudrim izrekama o ljubaznosti i pristojnosti. Za sve učenike škole, pedagoginja je pripremila ljubazne poruke koje su učenici mogli uzeti i pokloniti svojim prijateljima jer nema boljeg načina da obilježimo Svjetski dan ljubaznosti nego da i sami budemo ljubazni jedni prema drugima!

Tekst: Valentina Bolčević Novak, pedagoginja

„Kada ostavite trag ljubaznosti za sobom, tim se putem uvijek možete vratiti.“

objavio: Igor Derdić   datum: 13. 11. 2019.