Toplički učenici čuvaju dragi naš „KAJ“

Već tradicionalno svake godine, pa tako i ove, učenici topličke škole nastupili su na Kajkavijadi koja se ove godine održavala već 27. put u kino dvorani Ljubelj u Varaždinskim Toplicama 16. i 17. studenoga 2019.

U subotu su Kajkavijadu otvorili Mali kajkavci, skupina učenika 3.a razreda koji su se predstavili scenskim recitalom Na rodnom pragu. Za nastup je učenike pripremila učiteljica Ružica Hrženjak. Dok su se u nedjelju prvi predstavili učenici Dramsko-recitatorske grupe viših razreda pod vodstvom voditeljice Ivane Obad Slavin koji su sve prisutne nasmijali komičnim igrokazom Jankičevi jadi autorice Štefice Fanjek.

Učenici su za sudjelovanje i njegovanje kajkavskog narječja primili priznanja i simbolične poklončiće.

Također je važno spomenuti kako je Tin Turković, učenik 8.b razreda i predsjednik Gradskog učeničkog vijeća otvorio je  kajkavijadu pozdravnim govorom.

Ovakvim i sličnim manifestacijama potičemo, promoviramo i čuvamo kajkavski govor kojeg se ne smijemo sramiti, već ga trebamo s ponosom govoriti i pronositi jer je on dio nas i naše kajkavske kulturne baštine.

Tekst: Ivana Obad Slavin

objavio: Igor Derdić   datum: 3. 12. 2019.