Donacija obitelji Cafuk školskoj kuhinji u topličkoj školi

U četvrtak, 12. prosinca 2019. ispred Osnovne škole Vidovec snimljena je milenijska fotografija Šime Strikomana naziva "Zelje v Svet". Svi sudionici su na glavi imali glavicu Varaždinskog zelja koje su darovali Marija Cafuk i  Jurica Cafuk, čuvari sjemena Varaždinskog zelja.

Obitelj Cafuk iz vidovečkog kraja bavi se proizvodnjom, pakiranjem i distribucijom poljoprivrednih proizvoda te zaštitom, promocijom i certificiranjem Varaždinskog zelja. Inače, Varaždinsko zelje je autohtoni proizvod vidovečkog kraja koje je upisano u registar zaštićenih oznaka izvornosti i zaštićenih oznaka zemljopisnog podrijetla na razini Europske unije.

Glavice zelja su, nakon snimanja milenijske fotografije, završile u školskim kuhinjama osnovnih škola pa tako i našoj. Zahvaljujemo obitelji Cafuk na ovoj donaciji, a budući da se upravo ovaj prirodni antibiotik često nalazi na jelovniku topličke škole, zasigurno će doprinijeti jačanju imuniteta učenika, ali i svih djelatnika škole.

objavio: Igor Derdić   datum: 16. 12. 2019.