Školski medni dan u topličkoj školi

Dan uoči dana sv. Ambrozija, zaštitnika pčela i pčelara, koji se obilježava 7. prosinca, u topličkoj je školi održan Školski medni dan. Prošle je godine, na poticaj Ministarstva poljoprivrede,  započela provedba Programa školskog mednog dana i promocija meda hrvatskih pčelinjaka u osnovnim školama, a cilj Programa je potaknuti i educirati djecu i njihove roditelje o važnosti konzumiranja meda.

Tom je prigodom učenicima prvih razreda ravnateljica škole Goranka Štefanić podijelila pakete koje je pripremila Agencija za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju. Osim meda zapakiranog sukladno posebnim pravilima Hrvatskog pčelarskog saveza, učenici su dobili i edukativne slikovnice koje su odmah i pročitali.

Tekst: Sanja Habek

objavio: Igor Derdić   datum: 16. 12. 2019.