Suvremenost i tradicija

S ponosom volimo isticati suvremenu opremljenost naše škole, stručnost nastavnog osoblja, informatizaciju, uštedu energije kroz energetsku učinkovitost.

Posljednjih godina ističemo i status ekoškole te imamo visoko na jarbolu istaknutu zelenu zastavu. Školski vrt dobiva priznanja i nagrade u manifestaciji poznatoj pod nazivom Najljepši školski vrt. Ulaz u školu resi ružičnjak, ures kakvog nema nadaleko. Rascvjetale ruže u alejama u nizu i krugu te penjačice imaju i svoje donatore - djelatnike škole, a uz svaku ružu je i ime, jedinstveno i poticajno za sve one koje to vide prvi put. Začudna ljepota zelene aleje, između ostalog, plod je oblikovanja i njege vrijednih spremačica naše škole. Jedan dio  škole nije izložen oku javnosti, skriveni je kutak u unutrašnjosti škole, na katu, a to je galerija na otvorenom i galerija na povišenom. Skriveni dragulji u kojima se čuva baština zavičaja i šire.

Etnozbirka, drevna učionica, fotogalerija. Prizor pred kojim zastanemo i divimo se ljepoti prolaznosti. Za navedeni dragulj naše škole saznali su i mediji. HRT je snimila opširan prilog o školi, a posebno je bio atraktivan jedan kadar u kojemu je  učiteljica Biserka Bešenić sa svojim učenicima u narodnoj nošnji, u drevnoj učionici, demonstrirala, iz davno nestalog nastavnog  predmeta - domaćinstva,  tradicionalni običaj  čehanja perja i ruždženja kuruze.

Oživljena tradicija doprinos je očuvanju baštine zavičaja koja je zrcalo naše povijesti, naše kulture i zalog naše budućnosti.

Tekst i foto: Drago Ilić

objavio: Igor Derdić   datum: 17. 1. 2020.