OBAVIJEST RODITELJIMA I UČENICIMA

Poštovani roditelji i učenici!

Shodno dobivenim preporukama od strane Ministarstva znanosti i obrazovanja i Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo, pozvani smo poduzeti određene mjere predostrožnosti kako bismo prevenirali potencijalno širenje zaraze uzrokovane Koronavirusom.

• Obavještavamo vas da je onim osobama koje su se vratile u Hrvatsku prije 24. 2. 2020. iz pokrajina sjeverne i središnje Italije, a imaju bilo kakve respiratorne simptome, strogo zabranjen ulazak u školu.

• Zabrana ulaska u školu vrijedi i za sve one osobe koje su unazad mjesec dana boravile i u ostalim područjima zahvaćenim virusom: Kina, Hong Kong, Japan, Iran, Singapur i Južna Koreja.

• Mole se učenici koji imaju neke od simptoma kao što su povišena tjelesna temperatura, jaki kašalj, grlobolja, otežano disanje, kratak dah… da preventivno ostanu kod kuće i ne dolaze na nastavu sve do njihovog povlačenja.

• Roditeljima i ostalim osobama u pratnji učenicima (djedovi, bake i sl.) također je privremeno zabranjen ulazak u unutarnji prostor škole.

• U školi su do daljnjega odgođeni i svi informativni razgovori za roditelje. Molimo vas da se za sve hitne slučajeve učiteljima i stručnim suradnicima obratite isključivo putem telefona.

Zahvaljujemo Vam na razumijevanju!

Djecu i učenike kao i ostale građane podsjećamo na pridržavanje preporuka općih mjera zaštite:

• redovito perite ruke sapunom i vodom ili koristite dezinficijens na bazi alkohol
  • kada kašljete i kišete prekrijte usta i nos papirnatom maramicom i poslije ju odbacite u koš za otpad te operite ruke
  • izbjegavajte bliski kontakt s osobama koji imaju simptome infekcije dišnih putova, odnosno koji imaju najmanje jedan od sljedećih simptoma: povišena tjelesna temperatura, kašalj, grlobolja i kratak dah

objavio: Igor Derdić   datum: 27. 2. 2020.