Nastava na daljinu - opće informacije

Razredna nastava

Ministarstvo znanosti i obrazovanja je u suradnji s Hrvatskom radiotelevizijom na 3. programu HRT (HRT 3), za učenike 1. - 4. razreda, organiziralo nastavu prema kurikulumima i nastavnim programima svaki dan, u sljedećim terminima:

Raspored prikazivanja Škole na Trećem HRT 3

free online tools

razred

termin

1.       razred OŠ

8 – 10 h

2.       razred OŠ

10 – 12.30 h

3.       razred OŠ

13 – 16 h

4.       razred OŠ

16 – 19 h

Prvi dan emitiranja nastave na daljinu putem HRT 3 pod nazivom Škola na trećem bit će ponedjeljak, 16. ožujak 2020. Ako ne možete pratiti HRT 3 na tv prijemniku, možete ga pratiti i na računalu na linku: https://hrti.hrt.hr/live/tv

Napominjemo da je do utorka još uvijek testno razdoblje. Prilagodba je to na nov način rada i moguće su poteškoće. Obvezna on-line nastava počinje od srijede, 18. 3. 2020.

Za učenike 5. - 8. razreda

Škola će u ponedjeljak, 16. ožujka 2020., objaviti na svojim mrežnim stranicama popis linkova na pojedine virtualne razrede kako bi svi učenici znali gdje trebaju pristupiti.

Za izvođenje nastave na daljinu i pristup virtualnom razredu, potrebno je da učenik/ica ima kod kuće uređaj (računalo, tablet) i pristup internetu. Svim učenicima 5. i 7. razreda podijeljeni su tableti.. Ako imate bilo kakvih potreba (računalo, tablet i slično), molimo vas da se javite u Školu, nastojat ćemo riješiti svaki problem.

Za  učenike predmetne nastave osnovnih škola (5. – 8. razred) svaki dan će biti definiran raspored i pripremljeni sadržaji za on line nastavu za osnovni paket predmeta od 4 do 5 sati na dan. Sadržaji će uključivati videosnimku predavanja, kao i dodatne radne materijale. Osim ovog osnovnog paketa, predmetni nastavnici će pripremati vlastite sadržaje, zadatke za vježbanje  ili organizirati suradnju u svojim virtualnim razredima.

Praćenje nastave prema rasporedu za svaki dan priprema MZO, a emitira Sportska televizija (https://sptv.hr/) u razdoblju od 8.00 do 14.00 sati. Nastava će se održavati od  3 do 5 školskih sati prema rasporedu koji će se objavljivati na stranicama MZO, Škole za život i stranicama CARNET-a te na mrežnim stranama Škole.

Raspored prikazivanja Sportska televizija (SPTV)

razred

termin

predmeti

5.       razred OŠ

8 – 9.30 h

MAT, HRV, PRI, ENG, NJEM

6.       razred OŠ

9.30. – 10.45. h

POV, MAT, PRI, ENG, NJEM

7.       razred OŠ

10.45 – 11.50 h

MAT, HRV, BIO, GEO

8.       razred OŠ

11.50 – 12.45 h

HRV, MAT, BIO, ENG, NJEM

Nekoliko važnih napomena:

• na webu ćemo pravovremeno objavljivati raspored nastave
  • ako učenik nije bio aktivan CIJELI DAN u virtualnoj učionici – njegov izostanak MORA pravdati roditelj
  • s ciljem zaštite zdravlja djece, od ponedjeljka 16. ožujka 2020. godine obustavljaju se sve aktivnosti vezane uz upis djece u I. razred osnovne škole
  • upozoravamo učenike na primjerene oblike ponašanja u virtualnom okruženju, što znači da vrijede slična pravila primjerenog ponašanja i ophođenja kao i u učionici - za neprimjerene oblike mogu snositi posljedice

objavio: Igor Derdić   datum: 14. 3. 2020.